Разлика помеѓу преработките на „Синус“

Додадени 40 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
|heading3 = 1
|asymptote =
|root = ''kπ'', ''k''∈[[цел број|ℤ]]
|critical = ''kπ'' − π/2, ''k''∈[[цел број|ℤ]]
|inflection = ''kπ'', ''k''∈[[цел број|ℤ]]