Разлика помеѓу преработките на „Машка ракометна репрезентација на Чешка“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 17 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q220636 (translate me))
{{Infobox National handball team |
Name = Чешка Република|
Badge = Czech Republic national handball team logo.png|
Nickname = |
Association = [[Чешки Ракометен Сојуз]]|
377

уредувања