Разлика помеѓу преработките на „Европско првенство во ракомет за мажи 2014“

нема опис на уредувањето
{{Infobox International Handball Competition
| tourney_name = Европско првенство во ракомет<br />за мажи 2014
| year = 2014
| other_titles =
| image = 2014 European Men's Handball Championship.png
| image =
| size = 200px
| caption =
| country = Данска
| third = <!-- automatically wraps into {{hb}} template -->
| fourth = <!-- automatically wraps into {{hb}} template -->
| matches = 3
| goals = 168
| attendance = {{#expr: 4000 + 13000 + 4000}}
| top_scorer = <!--{{flagathlete|[[xxx]]|xxx}}&nbsp;(xx goals)-->
| player = <!--{{flagathlete|[[xxx]]|xxx}})-->
377

уредувања