Разлика помеѓу преработките на „Роже Мартен ди Гар“

нема опис на уредувањето
 
{{Во изработка}}
[[Податотека:Roger Martin du Gard 1937.jpg|мини|Роже Мартен ди Гар]]
[[Податотека:G. Caillebotte - Jeune homme à la fenêtre.jpg|мини|десно|долу|Жан Бароа]]