Разлика помеѓу преработките на „Каминке“

Додаден 1.371 бајт ,  пред 7 години
Создадена страница со: {{Infobox German location |Wappen = |image_photo = Kamminke.jpg |image_caption = Сламени покриви во Каминке...
(Создадена страница со: {{Infobox German location |Wappen = |image_photo = Kamminke.jpg |image_caption = Сламени покриви во Каминке...)
(нема разлика)