Разлика помеѓу преработките на „Аристофан“

Додадени 113 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
[[Податотека:Aristophanes - Project Gutenberg eText 12788.png|мини|десно|Аристофан]]
'''Аристофан''' (роден околу [[450 п.н.е.|450 година п.н.е]].-умрен околу [[388 п.н.е.|388]] година п.н.е) бил грчки драматург. Атињанин.<ref>Британски енциклопедиски речник, ENCYCLOPEDIA Britannica, Топер, МПМ, 2005</ref>
 
40

уредувања