Разлика помеѓу преработките на „Аристофан“

Додадени 7 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
'''Аристофан''' (роден околу [[450 п.н.е.|450 година п.н.е]].-умрен околу [[388 п.н.е.|388]] година п.н.е) бил грчки драматург. Атињанин.<ref>Британски енциклопедиски речник, ENCYCLOPEDIA Britannica, Топер, МПМ, 2005</ref>
 
'''Аристофан''' (роден околу [[450 п.н.е.|450 година п.н.е]].-умрен околу [[388 п.н.е.|388]] година п.н.е)грчки драматург. Атињанин.<ref>Британски енциклопедиски речник, ENCYCLOPEDIA Britannica, Топер, МПМ, 2005</ref>
 
==Творештво==