Разлика помеѓу преработките на „21 јуни (родени)“

Додадени 129 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[1982]] 
|[[Вилијам (војвода од Кембриџ)|Вилијам]], војвода од Кембриџ.
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|[[Едвард Сноуден]], американски разоткривач.
|-
|}