Разлика помеѓу преработките на „Хемија“

Додадени 202 бајти ,  пред 7 години
с (Отстрането уредувањето на 62.162.124.161 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Вик Ретлхед|Вик ...)
=== Хемиска реакција ===
{{main|Хемиска реакција}}
 
Хемиска реакција(процес, промена) е процес при кој од една или повеќе супстанца/и се добиваат други сусптанци
 
=== Енергија ===
{{main|Енергија}}
Анонимен корисник