Разлика помеѓу преработките на „7 јануари (починале)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1536]] 
|[[Катерина Арагонска]], кралица на Англија.
|-
|valign="top" align="right"|[[1655]] 
|[[Папа ИнокентиеИнокентиј X|Инокентиј X]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1943]] 
|[[Никола Тесла]], истражувач и пронаоѓач на полето на електриката и радиотехниката.
|-
|valign="top" align="right"|[[1988]] 
|[[Венко Марковски]], македонски и бугарски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1989]] 
|[[Хирохито]], цар на Јапонија.
|-
|}