Разлика помеѓу преработките на „Февруари“

Одземени 93 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 207 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q109 (translate me))
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Февруари {{CURRENTYEAR}}}}
 
'''Февруари''' или '''Сечко''' е вториот [[месец]] во годината според [[Грегоријански календар|Грегоријанскиот календар]]. Тој е месецот со најмалку [[ден]]ови според овој календар, со 28 дена во редовните години и 29 дена во престапните години.