Разлика помеѓу преработките на „Кога лисјата паѓаат (ТВ серија)“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 9 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1247260 (translate me))
| website =
}}
'''„Кога лисјата паѓаат“''' ([[турски јазик|турски]]: ''Yaprak Dökümü'') е турска [[драма|драмска]] телевизиска [[серија]]. Сценариото е земено од истоимениот [[роман]] од 1930 г. на турскиот белетрист и драматург [[Решат Нури]] (1889-1956).
 
== Приказна ==