Разлика помеѓу преработките на „Немања Прибак“

нема опис на уредувањето
}}
 
'''Немања Прибак''' ({{lang-sr|Nemanja Pribak}}; {{роден|26|март|1984}} во {{роден во|Белград}}) — професионален [[Србија|српски]] и [[Македонија|македонски]] [[ракомет]]ар, кој игра за [[РК Вардар]] од Скопје. Прибак во 2013 година добил македонско државјанство и со тоа можност за настап за [[Машка ракометна репрезентација на Македонија|македонската репрезентација]]. Прибак добил добил [[македонски пасош]] со одлука на [[Влада на Македонија|Владата на Македонија]] донесена на владина седница на [[10 декември]] [[2013]].<ref>{{нмс|title=Прибак и Вугринец станаа Македонци|url=http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=1B2E4697FBEF4A4FBBAC18A88CA6C8C3|publisher=Дневник|accessdate=12 декември 2012}}</ref>
 
== Наводи ==
142

уредувања