Разлика помеѓу преработките на „Лексикографски завод „Мирослав Крлежа““

с
с (Bot: Migrating 7 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q429032 (translate me))
[[Податотека:Leksikografski Zavod Miroslav Krleža.jpg|мини|десно|280п|Зградата на заводот во Загреб]]
[[Податотека:Enciklopedija Jugoslavije 1st ed.jpg|мини|десно|220п|Првото издание на [[Енциклопедија на Југославија|Енциклопедијата на Југославија]]]]
[[Податотека:Opca enciklopedija JLZ.jpg.JPG|мини|десно|220п|Третото издание на [[Општа енциклопедија на Југословенскиот лексикографски завод|Општата енциклопедија]]]]
'''Југословенскиот лексикографски завод''' ([[Српскохрватски јазик|српскохрватски]]: ''Jugoslavenski leksikografski zavod'', '''JLZ''') бил националниот [[Лексикографија|лексикографски]] завод на [[СФРЈ]].
 
29

уредувања