Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Olgica Tolevska“

///
(//)
(///)
*[[Википедија:Вашата прва статија|Како да создадете статија]]
Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте [[Википедија:Википедијанци|Википедијанец]]! Ве молам [[Википедија:Потпис|потпишувајте]] ги Вашите пораки на [[Википедија:Страници за разговор|страниците за разговор]] со внесување на четири [[тилда|тилди]] (<nowiki>~~~~</nowiki>); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата [[Википедија:Прашања]], прашајте ме мене [[Разговор со корисник:Kekev|на мојата страница за разговор]], или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете <code><nowiki>{{помош}}</nowiki></code> пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --[[User:Kekev|Kekev]] <small>([[User talk:Kekev|разговор]])</small> 21:36, 7 јануари 2013 (CET) <!-- Шаблон:Добредојде -->
 
== [[Вилијам IV од Обединетото Кралство]] ==
Здраво Олгица. Најпрво браво за вложениот труд во преведувањето на оваа статија. Јас ги уредив основните работи во статијата и тоа може да ти служи како пример во средувањето на истата. [http://mk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%92%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BC_IV_%D0%BE%D0%B4_%D0%9E%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%BE_%D0%9A%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE&diff=2855174&oldid=2854835 Тука] можеш да ги видиш стилистичките промени, додавањето категории и врските до останатите јазични изданија на википедија, како и останати ситни поправки, додека на [http://mk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%92%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BC_IV_%D0%BE%D0%B4_%D0%9E%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%BE_%D0%9A%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE&diff=2855233&oldid=2855174 овој линк] можеш да видиш како се додаваат изворите и врските до другите статии на македонската википедија. Доколку имаш некое прашање слободно контактирај ме на мојата страница за разговор. Поздрав и пријатно уредување. [[User:Kekev|Kekev]] <small>([[User talk:Kekev|разговор]])</small> 23:11, 7 јануари 2013 (CET)
 
Здраво Кекев, може ли една помош, многу се нервирам, да ти испратам една страница статија да ја заклучиш, да неможе никој од надвор да мењава освен вие администраторите нели, и јас, гледам има секакви будали, стискаат уреди и бришат додаваат букви и така, ке стиснат уреди нели па ќе сменат? на оваа страница имаше некој сменето, па јас ја поправив све набрзинка сега, па затоа заклучија те моооолам! помогними те молам. еве ја: http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB_%D0%A2%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8
Анонимен корисник