Разлика помеѓу преработките на „Биологија“

Одземени 27 бајти ,  пред 7 години
 
* [[Алгологија]], ги проучува [[алги]]те
* [[Микологија]], проучување на габи
* [[Микрологија]], микро организмите[http://biology.about.com/]
* [[Бриологија]], [[мов]]овите
* [[Дендрологија]]та, [[Дрво (растение)|дрвенестите]] растенија итн.
Анонимен корисник