Разлика помеѓу преработките на „Нигина Саидова“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox handball biography | name = Нигина Саидова | image = | fullname = Нигина Саидо...)
 
| clubnumber = 16
| years = 1993-1999<br>1999-2001<br>2001-2005<br>2005-2006<br>2006-2012<br>2012-
| clubs = {{flagicon|RUS}} [[Кубан Краснодар]]<br>{{flagicon|RUS}} [[Лада Тољати]]<br>{{flagicon|MKDRUS}} [[Артас-Анагениси]]<br>{{flagicon|RUS}} [[Будуќност]]<br>{{flagicon|RUS}}[[Звезда Звенигород]]<br>{{flagicon|MKD}} [[ЖРК Вардар]] СЦБТ
| caps(goals) =
| nationalyears =
142

уредувања