Разлика помеѓу преработките на „Венера-7“

Одземени 110 бајти ,  пред 7 години
с
Бришење на "Venera_7_capsule.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на MBisanz п...
с (Bot: Migrating 27 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q152800 (translate me))
с (Бришење на "Venera_7_capsule.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на MBisanz п...)
 
==Галерија==
<gallery></gallery>
Слика:Venera 7 capsule.jpg|Одсекот за слетување на леталото Венера-7.
</gallery>
 
==Поврзано==