Разлика помеѓу преработките на „Билјана Црвенкоска“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox handball biography | name = Билјана Црвенкоска | image = | fullname = Билјана...)
 
 
Со репрезентацијата на Македонија, Билјана Црвенкоска настапи на три европски првенства (ЕП 2006 во Шведска , ЕП 2008 во Македонија и на ЕП 2012 во Србија) и на Светското првенство во Франција во 2007 година.
 
 
[[Категорија:Македонски ракометарки]]
142

уредувања