Разлика помеѓу преработките на „Марија Штериова“

нема опис на уредувањето
 
Има завршено спортска гимназија. Со сениорската репрезентација на Македонија настапи на ЕП 2012 во Србија.
 
[[Категорија:Македонски ракометарки]]
142

уредувања