Разлика помеѓу преработките на „Јулија Портјанко“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q621387 (translate me))
{{Infobox handball biography
| name = Јулија Портјанко
| fullname = Јулија Портјанко
| image =
| fullname = Јулија Портјанко
| nationality = [[Македонка]]
| birth_date = {{Birth date and age|1983|4|20|df=y}}
| birth_place = [[Македонија]]
| weight = 80 Кг.
| height = {{convert|1.78|m|abbr=on}}
| position = бекСреден Бек
| nickname =
| birth_date currentclub = {{роден наflagicon|20|април|1983MKD}} [[ЖРК Вардар]]
| birth_placeclubnumber = 14
| years = –2003<br>2003–2009<br>2009<br>2009-2012<br>2012–2013<br>2013
| height =
| clubs = {{flagicon|UKR}} [[Галичанка]]<br>{{flagicon|MKD}} [[Кометал ЃП]]<br>{{flagicon|CRO}} [[Подравка]]<br>{{flagicon|FRA}} [[Арвор 29]]<br>{{flagicon|RUS}} [[Звезда Звенигород]]<br>{{flagicon|MKD}} [[ЖРК Вардар]] СЦБТ
| weight =
| currentclubcaps(goals) = Арвор 29
| clubnumber nationalyears =
| clubs nationalteam = {{flagicon|МакедонијаMKD}} [[Женскаженска ракометна репрезентација на Македонија|Македонија]]
| position = бек
| nationalcaps(goals) =
| clubs = {{flagicon|Македонија}} [[Женска ракометна репрезентација на Македонија|Македонија]]
| ntupdate =
| medaltemplates =
}}
 
'''Јулија Портјанко''' (родена на [[20 април]] [[1983]]) е македонска [[Ракометар|ракометарка]]. Таа игра за Подравка[[ЖРК Вардар]] СЦБТ и за [[Женска ракометна репрезентација на Македонија|Женската ракометна репрезентација на Македонија]]. Таа играше за репрезентацијата на [[Светско првенство во ракомет за жени 2009|Светското женско ракометно првенство 2009]], кое се одржа во [[Македонија]], каде Македонија заврши на 7-мото место и Портјанко била меѓу топ 10 стрелците на тоа првенство.
 
{{Никулец за биографија}}
142

уредувања