Разлика помеѓу преработките на „Света“

Додадени 37 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
 
;Археолошки локалитети<ref>[[Димче Коцо|Коцо, Димче]] (1996). „Археолошка карта на Република Македонија“. Скопје: МАНУ. ISBN 9789989101069</ref>
*[[Стари ГобиштаГробишта (Света)|Стари Гробишта]] - црква и некропола од средниот век;
*[[Широка Леска (Света)|Широка Леска]] - населба и некропола од средниот век;
 
 
== Иселеништво ==
== Наводи ==
 
{{наводи}}
== Надворешни врски ==