Разлика помеѓу преработките на „Јованка Радичевиќ“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox handball biography | name = Јованка Радичевиќ | image = Податотека:Jovanka Radicevic.j...)
 
| nationalyears =
| nationalteam = [[Рукометна репрезентација на Црна Гора|Црна Гора]]
| nationalcaps(goals) = '''94''' (510)<ref>[http://www.ehf-euro.com/fileadmin/ehfeuro/downloads/EChW2012/MNE.pdf Official squad 2012 Women’s EHF European Championship]</ref>
| ntupdate = 4 Декември 2012
| medaltemplates =
142

уредувања