Фудбалска опрема: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
[[Голман]]и мораат да носат опрема со која битно се разликуваат од сите останати играчи.
 
[[Категорија:ФудбалскаФудбалски правила]]
[[Категорија:Спортска опрема]]