Разлика помеѓу преработките на „Свети Никола“

Додадени 205 бајти ,  пред 7 години
→‎Цркви посветени на Свети Никола: Додадени се две цркви во Прага
(→‎Цркви посветени на Свети Никола: Додадени се две цркви во Прага)
* [[Црква Свети Никола (Љубљана)|Црква Свети Никола]] во [[Љубљана]]
* [[Црква Свети Никола (Талин)|Црква Свети Никола]] во [[Талин]]
* Црква Свети Никола (Прага)во Стариот град http://www.svmikulas.cz/
* Црква Свети Никола (Прага)на Мала страна http://www.stnicholas.cz/
 
== Наводи ==
Анонимен корисник