Разлика помеѓу преработките на „Западна Померанија-Грајфсвалд“

с
(Создадена страница со: {{Infobox District DE | name = Западна Померанија-Грајфсвалд{{малзак|Landkreis Vorpommern-Greifswald}} | st...)
 
# [[Левенхаген]]
# [[Мезекенхаген]]
# [[Нојенкирхен (ЛандхагенГрајфсвалд)|Нојенкирхен]]<sup>1</sup>
# [[Вакеров]]
# [[Вајтенхаген]]