Разлика помеѓу преработките на „Хуан Хосе Лобато“

нема опис на уредувањето
с
| proteams = {{ct|ACG|2011}}<br>{{ct|EUS|2013}}
| majorwins =
| updated = 2717 априлдекември 2013
}}
 
'''Хуан Хосе Лобато дел Вале''' (роден{{lang-es|Juan наJosé Lobato del Valle}}; р. {{роден|30|декември|1988}}) е [[Шпанија|шпански]] професионален [[друмски велосипедист]], кој вози за [[Светска турнеја UCI|UCI World Tour]] екипата {{ct|EUS}}.<ref>{{cite news|url= http://www.cyclingweekly.co.uk/news/latest/535965/euskaltel-to-sell-team-vehicles-to-balance-books.html|title=Euskaltel to sell team vehicles to balance books|date=10 декември 2012|first=Грегор|last= Браун|accessdate=5 јануари 2013|work=Cycling Weekly|publisher=IPC Media Ltd.|quote=Потпишале 11 нови велосипедист: Јон Аберастури Изага (Шпанија), Гарикоиц Браво Оијарбиде (Шпанија), Хуан Хосе Лобато дел Вале (Шпанија), Тарик Шауфи (Мароко), Јуре Коцјан (Словенија), Роберт Вречер (Словенија), Рикардо Хорхе Кореја Местре (Португалија), Штефен Радохла (Германија), Андре Шулце (Германија), Александар Серебрјаков (Русија) и Јоанис Тамуридис (Грција).}}</ref>
 
== Достигнувања ==
: 1. Етапа 5 Трка околу езерото [[Чингхај (езеро)|Чингхај]]
;2013
: 1. Сиркуто де Гечо
: 1. Етапа 2 Вуелта а Кастилја и Леон
: 4. Класика де Алмерија
 
== Надворешни врски ==
 
* {{cycling archives|26814}}
* [http://www.e-bici.com/index.php?page=51&id=&jug=16 Профил на Хуан Хосе Лобато] на Андалусија-Каха Гранада