Кабуки: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додава: uk:Кабукі
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: th:คะบุกิ)
с (Бот Додава: uk:Кабукі)
[[th:คะบุกิ]]
[[tr:Kabuki]]
[[uk:Кабукі]]
[[vi:Kabuki]]
[[zh:歌舞伎]]
21.521

уредување