Разлика помеѓу преработките на „Логика на непрецизноста“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
SmartM&M ја премести страницата Неопределена логика на Логика на непрецизноста: Објавен е стурчен академски труд од областа на логиката...
с
с (SmartM&M ја премести страницата Неопределена логика на Логика на непрецизноста: Објавен е стурчен академски труд од областа на логиката...)