Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 26 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q147909 (translate me))
|s1 = Народна Република Бугарија
|flag_s1 = Flag of Bulgaria (1948-1967).svg
|s2 = Социјалистичка Република Македонија
|flag_s2 = Flag of the SR Macedonia.svg
|image_flag = Flag of Bulgaria (1878-1944).svg
|image_coat = Coat of arms of Bulgaria (1927-1946).svg
Анонимен корисник