Разлика помеѓу преработките на „ЦЕРН“

Одземен 191 бајт ,  пред 6 години
 
== Членки ==
[[Податотека:CERN members.svg|right|250px|thumb|Земји членки на CERN во 2008 {{legend|#006BA8|Основачи}} {{legend|#7BA800|Подоцна вклучени}}]]
[[Податотека:CERN-Membership-History.gif|250px|thumb|Анимирана карта на промените во членството во CERN од 1954 до 1999 (граници во 1989 и 2008)]]
[[Податотека:CERN-Observers.png|250px|thumb|Членки на CERN (сино) и набљудувачи (црвено: [[САД]], [[Израел]], [[Турција]], [[Јапонија]], [[Индија]] и [[Русија]]) {{as of|2008|lc=on}}]]
15

уредувања