Разлика помеѓу преработките на „ЦЕРН“

Додадени 78 бајти ,  пред 7 години
с (Бот: Поправа пренасочувања)
* {{SVK}} прилкучена во 1993 (19 членки)
* {{BGR}} прилкучена во [[1999 во науката|1999]] (20 членки)
* {{ISR}} прилкучена во [[2013 во науката|2013]] (21 членки)
 
Моментално членуваат 20 земји, од кои 18 се членки на [[Европска Унија|ЕУ]].
* {{country flagicon2|alias=Europe|flag alias=Flag of Europe.svg}} [[Европска комисија|Европска Комисија]]
* {{IND}}
* {{ISR}}
* {{JPN}}
* {{RUS}}
15

уредувања