Разлика помеѓу преработките на „Хамлет“

Додаден 21 бајт ,  пред 6 години
(Одбиени последните 10 промени во текстот и вратена ревизијата 3167958 на Ehrlich91)
 
==Ликови во драмата==
*[[Кралот Клавидиј (Хамлет)|ТулумбаКралот Клавидиј]] - кралот на Данска
*[[Принцот Хамлет|МајаПринцот КочеваХамлет]] - син на поранешниот крал и внук на сегашниот крал
*[[Гертруда (Хамлет)|Гертруда]] - кралицата на Данска и мајка на Хамлет
*[[Полониј (Хамлет)|Полониј]] - управник на кралскиот имот
Анонимен корисник