Разлика помеѓу преработките на „Човекови права“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 77.29.99.185 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
* Ако човекот е продаден или третиран како [[слуга]]
* Гаснењето на водата при неплаќање на таа сметка
* Непостоење на безплатнобесплатно [[школување]]
* Казнувањето на личност без правилно судење
* Немањето [[право на глас]] или политичка репрезентација