Разлика помеѓу преработките на „Хамлет“

Додадени 29 бајти ,  пред 7 години
с
Отстрането уредувањето на Raso mk (разговор), вратено на последната верзија на 213.135.180.244
с (Отстрането уредувањето на 213.135.180.244 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:213.135.184.114|213.135.184...)
с (Отстрането уредувањето на Raso mk (разговор), вратено на последната верзија на 213.135.180.244)
 
==Ликови во драмата==
*[[ne e poznato ime ]] - кралот на Данска
*[[Принцот Хамлет|Принцот Хамлет]] - син на поранешниот крал и внук на сегашниот крал
*[[Гертруда (Хамлет)|Гертруда]] - кралицата на Данска и мајка на Хамлет
*[[Полониј (Хамлет)|Полониј]] - управник на кралскиот имот