Разлика помеѓу преработките на „Хамлет“

Додаден 1 бајт ,  пред 6 години
 
==Ликови во драмата==
*[[ne e poznato ime ]] - кралот на Данска
*[[Принцот Хамлет|] - син на поранешниот крал и внук на сегашниот крал
*[[Гертруда (Хамлет)|Гертруда]] - кралицата на Данска и мајка на Хамлет
Анонимен корисник