Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Одземени 110 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена во текстот (од 92.53.40.8) и вратена ревизијата 3117854 на Oliverkratovo)
с
тренер = [[Трајче Сенев]] |
капацитет = 4.500 |
лига = [[ПрваВтора Македонскамакедонска Лигафудбалска (фудбал)лига|ПрваВтора македонска лига]] |
сезона = [[Прва фудбалска лига на Македонија 20072012/20082013|20072012/20082013]] |
позиција = 912-ти (отпаднати)|
шема_лр1=|шема_т1=|шема_др1=|
леварака1=FF0000|тело1=FF0000|деснарака1=FF0000|шорцеви1=0000FF|чорапи1=FF0000|
}}
 
 
[[Категорија:Фудбалски клубови од Прва фудбалска лига на Македонија|Силекс]]
[[Категорија:Фудбалски клубови од Македонија|Силекс]]
[[Категорија:ФК Силекс| ]]