Разлика помеѓу преработките на „Марина Мијаковска“

нема опис на уредувањето
* „Номадска душа“, објавена во [[2010]] година, во издание на „Антолог“;
* Стихозбирката „Куфери“, објавена во [[2012]] година, во издание на „Матица“<ref>[http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=BFBF5E150CD867469602F405F4FF9263]</ref>;
* „Психоаналитичка Алхемија од Страсти“, објавена во [[2013]], издание на Совет на 40 Караманови Поетски Средби<ref>[http://denesen.mk/web/2013/11/17/prodolzuva-manifestacijata-karamanovi-sredbi]</ref>.
 
== Извори ==
Анонимен корисник