Разлика помеѓу преработките на „Друштво на писателите на Македонија“

с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q12279173)
 
==Награди==
*„[[Ацо Шопов (награда)|Ацо Шопов]]“ - за најдобра [[поезија|поетска]] книга,
*„[[Стале Попов (награда)|Стале Попов]]“ - за најуспешна [[проза|прозна]] книга,
*„[[Димитар Митрев (награда)|Димитар Митрев]]“ - за најдобра книга [[книжевна критика|критики]] и
*„[[Ванчо Николески (награда)|Ванчо Николески]]“ - за најуспешна [[детска литература|книга за деца]].
 
== Наводи ==