Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

с
Отстрането уредувањето на 95.86.44.35 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot
с (Отстрането уредувањето на 95.86.44.35 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
{{наводи}}{{Infobox Person
== Наводи ==
{{наводи}}{{Infobox Person
|image = Amerigo Vespucci01.jpg
| caption = Статуа на Веспучи пред Уфици галеријата во Фиренца