Разлика помеѓу преработките на „Обврзница“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
ситна поправка
с (Bot: Migrating 55 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11693 (translate me))
(ситна поправка)
{{наводи}}
 
[[Категорија:Финансии]]
[[Категорија:Хартии од вредност]]
[[Категорија:Финансиски пазар]]