Епоним: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
сНема опис на уредувањето
* [[Атлас]] (џин во грчката митологија)
* [[Бојкот]] (Чарлс Бојкот, ирски агент)
* [[ГилотињаГилотина]] — (Џосеф-Игњас Гилотин, француски лекар)
* [[Хулиган]] (Патрик Хулиган, ирски разбојник)
* [[Алојз Алцхајмер]] — (Алцхајмерова болест)