Епоним: Разлика помеѓу преработките

Одземени 14 бајти ,  пред 8 години
с
Нема опис на уредувањето
* [[Шовинист]] - (Николас Шовин, Наполеонов војник)
* [[Шрапнел]] - (Хенри Шрапнел, англиски стручњак за оружје)
* [[Вулкан]] - ([[Вулкан (митологијабог)|Вулкан]], римски бог на огнот)
* [[Жилет]] - (Кинг Камп Жилет, американски бизнисмен)