Разлика помеѓу преработките на „Валентина Матвиенко“

нема опис на уредувањето
с (MacedonianBoy ја премести страницата Валентина Матвијенко на Валентина Матвиенко презапишувајќи врз пренасочување)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Valentina Matviyenko.jpg|thumb|250px|right|]]
'''Валентина Ивановна МатвијенкоМатвиенко''' ({{lang-ru|Валентина Ивановна Матвиенко}}) ({{роден на|7|април|1949}}) е моментенактуелен гувернер на [[Санкт-Петербург]], [[Русија]].
 
== Надворешни врски ==