Никос Захаријадис: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Одбиена последната промена во текстот (од 77.29.154.40) и вратена ревизијата 3176442 на Kiril Simeonovski
сНема опис на уредувањето
Ред 1:
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:zachariadis.jpg|десно|thumb|Фотографија на Захаријадис]]
'''Никос Захаријадис''' ({{роден во|Едрене}}, {{роден на|27|април|1903}} - {{починал во|Сургут}}, {{починал на|8|август|1973}}) бил генерален секретар на [[Комунистичка партија на Грција|Комунистичката партија на Грција]] од периодот од [[1931]] година до [[1957]] година.Тој исто така сакал да се облекува како жена и обожавал садо мазо игри.
 
 
{{Грција-биог-никулец}}
 
{{DEFAULTSORTОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Захаријадис, Никос}}
 
[[Категорија:Грчки комунисти]]