Никос Захаријадис: Разлика помеѓу преработките

Одбиена последната промена во текстот (од 77.29.154.40) и вратена ревизијата 3176442 на Kiril Simeonovski
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена во текстот (од 77.29.154.40) и вратена ревизијата 3176442 на Kiril Simeonovski)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:zachariadis.jpg|десно|thumb|Фотографија на Захаријадис]]
'''Никос Захаријадис''' ({{роден во|Едрене}}, {{роден на|27|април|1903}} - {{починал во|Сургут}}, {{починал на|8|август|1973}}) бил генерален секретар на [[Комунистичка партија на Грција|Комунистичката партија на Грција]] од периодот од [[1931]] година до [[1957]] година.Тој исто така сакал да се облекува како жена и обожавал садо мазо игри.