Никос Захаријадис: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (Bot: Migrating 13 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q462777 (translate me))
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:zachariadis.jpg|десно|thumb|Фотографија на Захаријадис]]
'''Никос Захаријадис''' ({{роден во|Едрене}}, {{роден на|27|април|1903}} - {{починал во|Сургут}}, {{починал на|8|август|1973}}) е генерален секретар на [[Комунистичка партија на Грција|Комунистичката партија на Грција]] од периодот од [[1931]] година до [[1957]] година.Тој исто така сакал да се облекува како жена и обоќавал садо мазо игри.Flower Power
 
 
Анонимен корисник