Разлика помеѓу преработките на „Свети Климент Охридски“

с
Отстрането уредувањето на 62.162.124.161 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
с (Отстрането уредувањето на 62.162.124.161 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
* ''[[Похвално слово на бестелесните Михаил и Гаврил]]''
* ''[[Похвално слово за четиридневниот Лазар]]''
* ''[[Поука за блудниот син]]'' блабла бла бла блабла
 
== Литература ==
143

уредувања