Пастрмка: Разлика помеѓу преработките

Одземени 10 бајти ,  пред 8 години
с
Отстрането уредувањето на 77.28.90.155 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot
(KALINA NAJUBAVATA)
с (Отстрането уредувањето на 77.28.90.155 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
*''[[Salmo ezenami]]''
*''[[Salmo farioides]]'' - [[радичка пастрмка]]
*''[[Salmo ferox]]''
*KALINA KUKULOVSKa E NAJUBAVA
 
*''[[Salmo fibreni]]''
*''[[Salmo ischchan]]'' – [[севанска пастрмка]] („[[ишхан]]“)