2 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1470]] 
|[[Пјеро ди Козимо де Медичи]], владетел на Фиренца.
|-
|valign="top" align="right"|[[1497]] 
|[[Ана Сфорца]], ќерка на [[Галеацо Марија Сфорца]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1918]] 
|[[Едмонд Ростан]], француски неороматичарски [[поет]] и [[драмски писател]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1974]] 
|[[Лајош Зилахи]], унгарски [[писател]].
|}
<noinclude>